4K Yayın nedir?

iPTV televizyon hizmetleri

4K aslında bir çözünürlüktür ve genel olarak yatay yayınlarda 4000 piksel barındırır. 720p ve 1080p gibi yüksek görüntü kalitelerinden daha net ve kaliteli görüntü verilen yayınlara 4K yayın ismi verilir. Şuanda hizmet veren televizyon kanallarının bazıları HD kalitede hizmet vermektedir. 4K yayın kalitesinde ise Ultra HD hizmet verilir. Türkiye de birçok televizyon kanalı 4K yayın akışına geçmiş bulunmaktadır. Bu yayın kalitesinden sizde faydalanmak istiyorsanız öncelikle televizyonunuzun Ultra HD görüntüleri destekleyip desteklemediğini bilmeniz gerekmektedir. Eğer televizyonunuzun Ultra HD görüntüleri destekliyorsa o zaman iPTV hizmetinden Ultra HD olarak yararlanabilirsiniz. Eğer hizmet aldığınız iptv server firmasının serverları güçlüyse herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

IPTV 4K Yayın Akışı

iPTV kullanıcıları için 4k yayın akışı hizmeti firmamız tarafından desteklenmektedir. Alacağınız tüm paketlerimiz içersinde 4K yayınları donmadan izleyebilirsiniz. 4K yayın izlerken iptv donma sorunu yaşamak istemiyorsanız internet hızınızın yeterince hızlı olduğundan emin olmalısınız. Eğer internet hızınız yeterince hızlı değilse 4K yayın akışını sizlere tavsiye etmiyoruz. Diğer kanalları HD kalitede donmadan izleyebilirsiniz. iPTV server kalitesi mükemmel olduğu taktirde internet hızınızın da yeterli olması halinde Ultra HD yayınlarından gönül rahatlığıyla yararlanabilirsiniz. Ultra HD yayın akışı veren kanalların farklı bir kanalı olmaktadır bunu örnekleyecek olursak; TRT ve TRT HD kanalı gibi iki farklı kanalı örnek gösterebiliriz. Ultra HD yayın yapan kanalların isminin sonunda ise UHD kısaltması bulunur yani TRT UHD olarak kanal listenizde görebilirsiniz.

Türkiye de ilk defa 4K yayın akışına TRT kanalı 2016 yılında başlamıştır ve zamanla diğer kanallarda Ultra HD yayın akışı hizmeti vermektedirler. Avrupa kanallarının ise büyük bir çoğunluğunda 4K yayın kalitesi mevcuttur. Avrupa paketi almanız halinde bu hizmetten çoğu kanalda yararlanabilirsiniz. Eğer 4K yayının nasıl olduğu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız iptv test sayfasından mutlaka test yayını istemelisiniz. Sadece iptv server üzerinde değil normal internet gerektirmeyen platformlarda izlemek istiyorsanız internet üzerinden 4K yayın kalitesinde ki herhangi bir filmi indirip televizyonunuzda test edebilirsiniz.

Bilgi

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
iptv için gerekli internet hızı
Next reading
iPTV Fiyatları neye göre değişiyor?