Cloud (Bulut) IPTV Server Nedir ?

Kullanmış olduğumuz standart mimari alt yapının  tüm avrupa datacenter (verimerkezi) odaklı sunucularının kullanımını sağlayan ağ birimidir.

Standart mimari de kullanılan sunucular dedicated server olarak adlandırılır. Tek bir kullanıcı ya da bir şirket için özel olarak ayrılan, paylaşımsız internet sunucusudur. Dedicated Server’ın kullanım hakları tek bir kişide ya da bir şirkette bulunmaktadır. Paylaşımlı sunuculardan en büyük farkı da bu noktada ortaya çıkmaktadır. Tam bir Türkçe karşılığı olmasa da Dedicated Server dilimizde “Paylaşımsız/Fiziksel Sunucu” olarak da geçmektedir. Kullanmış olduğumuz Dedicated Server'ların tamamı Fransa, Hollanda, Almanya ve Amerika Lokasyonludur.

Cloud Server (Bulut Sunucu) adı ile bilinen bu sistem birden fazla sunucunun birbirlerine bağımsız olarak bir network ağıyla bağlandığı bir servistir. Bulut sunucular için özel üretilen makinelerin birbiriyle bağlantı halinde olması sayesinde kullanıcıya en yakın veri merkezi üzerinden bağlantı sunmak da cloud server avantajları arasında yer alır.

Cloud IPTV Server alt yapısına geçiş dönemi hızlı ve kolay olmuştur. Yeni nesil teknolojisi ile hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Cloud Server Faydaları ?

Bulunduğunuz bölgede iptv kullanım sağlarken bulut ağımızda yüzlerce server'dan size en yakın olanını seçer ve ona bağlanır.

Optimize edilen alt yapı panellerimizde bağımsız bulut ağında bir hasar veya arıza durumunu sistem otomatik olarak tespit eder ve yeniden onarılması için gerekli çalışmaları başlatır. Bu durumda kısa süreli kaçınılmaz bir bağlantı hatası meydana gelebilir, ama korkulacak bir şey yoktur. Tek yapmanız gereken bulunduğunuz bağlantıdan çıkıp tekrar girmektir. İyi bir haberimiz ise bu bağlantı hataları her zaman meydana gelmemektedir.

Kullanıcılarımızın bir değişiklik yapmadan aynı şekilde kullanmaya devam edebilirler. Herhangi bir güncelleme veya link/url değişimi yapmalarına gerek yoktur.

Cloud Server Korunuyor Mu ?

Kesinlikle evet. Bulut ağında bulunan sunucularımız Cloud Flare Business Plan paketi ile korunmaktadır. Bunun dışından güvenlik ekibimiz tarafından müdahale edilip gelen kötü sorgu/bağlantıları geri püskürtme yöntemi kullanılmaktadır.