iptv donma sorunu çözümü

Kullandığımız serverlar kalite açısından yüksek donanıma sahiptir. Eğer doğru şekilde kurulum yapılırsa ve gerekli ayarlamalar yapılırsa herhangi bir iptv donma sorunu olmayacaktır. En sık rastlanan donma sorunu ise modem kaynaklı sorunlardır. Eğer modeminiz eski tipse ve internet hızınız yavaşsa donma sorunları ile karşılaşabilirsiniz.

Modem kaynaklı iptv donma sorunu çözümü

 • Eski tip modemlerde kaynaklanan sorunların temelinde kullanılan kablolar yatmaktadır. Yeni bir modem satın alınarak bu sorun kökten çözümlenebilir.
 • Modem wi-fi özelliği ile Lan bağlantısı arasında ki fark gözlemlenmelidir. Wi-fi üzerinden internete bağlanan internet hızları ile Lan bağlantısı ile internete giren kullanıcılar arasında hız farkı mümkündür. Eğer mümkünse Lan bağlantısına geçmenizi öneririz.
 • Modeme giriş yapan ethernet kablosunun sağlamlığından emin olunuz. Eski tip modemlerde veya yeni üretim kalitesiz modemlerde kullanılan ethernet kabloları internet hızına etki edebilmektedir.
 • İnternet hızınız genel olarak yavaşsa modeminizden telefon direğine giden kablonun sağlamlığından ve harabiyet derecesinden emin olunuz. Bulunduğunuz internet sağlayıcısını arayarak teknik ekip isteyiniz ve kabloları ücretsiz şekilde değiştiriniz.

IPTV Yabancı kanallarda donma sorunu çözümü

Yabancı kanalların kullandığı serverlar yurtdışında olduğu için donmalar yaşanabilmektedir. Bu donmaların temel sebebi sizin internetinizden yurtdışına giden ve gelen bilginin uzun sürmesidir. Bu sorunun temel olarak çözümü için yurtdışı ip adresileri kullanmanız gereklidir. Hotspot Sheild gibi programlarla bu işlemi kolayca yapabilirsiniz.

 1. Tarayıcı adres çubuğunuza https://www.hotspotshield.com/tr yapışıtırın ve enter tuşuna basın.
 2. Hotspot sheild programını indirin ve ip adresinizi yurtdışı olarak belirtin.

DNS adresini değiştirin

DNS, domain name service anlamına gelen bir hizmet numarasıdır. Doğru DNS adreslerini kullanmak sizlere daha iyi bir internet deneyimi yaşatabilir. iptv server olarak önerdiğimiz dns adresi ise 8.8.8.8 ve 8.8.4.4‘tür. DNS adreslerinizi değiştirdikten sonra modeme reset atınız. Modeme reset attıktan sonra DNS adreslerinizi tekrar kontrol ediniz.

Tavsiyeler

 • Aşırı donma sorunu yaşayan kullanıcılara VPN kullanmasını tavsiye ederiz. Hala sorun devam ediyorsa bizimle irtibata geçebilir.
 • Ev telefonunu ile modemi beraber kullanıyorsanız splitter kullanmanızı tavsiye ederiz.
 • Modem ile bilgisayar arasında ki bağlantı kablolarını CAT6 veya CAT7 olarak değiştiriniz. Kaliteli kablo internet hızına oldukça etki edecektir.
Bilgi

Comments

 • iptv bilgisayardan nasıl izlenir? | IPTV SERVER HD - Cloud IPTV Server Sağlayıcısı ,

  […] donma sorunun asla yaşanmamasıdır. Eğer cloud iptv kullanıyor ve donma sorunu yaşıyorsanız iptv donma sorunu çözümü isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Basit arayüzü ve kolay kullanım seçeneği sayesinde […]

 • Leave a Comment

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Previous reading
  IPTV Nedir?
  Next reading
  Next 2000 HD IPTV Yükleme
  MaxiNet dünyasındaki yeniliklerden haberdar olmak için "İzin Ver"
  Kampanya haberlerinin size bildirim olarak gönderilmesi için iptvserverhd.net'e izin verin.