iPTV Fiyatları neye göre değişiyor?

iptv izleme platformları

IPTV artık çok tutulmakta ve herkes tarafından beğenilmekte olan bir hizmettir. Çok sevilmesi ve tercih edilmesi doğru orantılı olarak firmaları rekabete soktu ve fiyat farkları yarattı. Her firma farklı fiyatlarda hizmet sunmaktadır lakin yüksek fiyatlar her zaman kaliteli hizmet olmayabiliyor. Bunu anlamak için birçok yol mevcuttur. IPTV satın almadan önce nelere dikkat edilmeli isimli yazımızı okumanız size yarar sağlayacaktır. IPTV fiyatlarını değiştiren birçok etken vardır bunlar şeffaf ve kapalı olarak ikiye ayrılabilir. Şeffaf olanlar aşığıda listelenmiştir, kapalı olanlar ise yayın kalitesi, çözünürlük gibi faktörleri içerir.

Kanal Seçimi

IPTV’de kendinize özel kanal seçimi yapmanız fiyatları etkileyebilir. Aynı şekilde kanal sayısı da fiyatları etkileyen bir faktördür. Teker teker kanal seçimi yapmak yerine paket halinde satın almak daha ekonomik olacaktır. Sadece tek bir kanal için iptv satın almak istiyorsanız bizimle iletişime geçerek fiyat alabilirsiniz.

Paket Seçimi

IPTV Türkiye Paketleri ile Avrupa Paketleri arasında fark vardır bunun sebebi ise içerdiği kanal sayısı ve altyapı ile alakalıdır. 6 aylık bir Türkiye paketi 120 TL iken 6 aylık Avrupa paketi 40 Euro’dur. Burada dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi ise Türkiye paketinde Gbps’in daha yüksek olması lakin daha ucuz olması. Bunun sebebi ise Türkiye’den giriş yapan kullanıcının Türk kanalına erişimi ile Avrupa kanalına erişim süresidir.

Server

Her firma aynı serveri kullanmayabilir ve kullanılan servere göre fiyat farkları olabilir. Server’ı bilgisayar olarak düşünün eğer kötü bir bilgisayarınız varsa verim almanız da o kadar güç olacaktır. iPTV Server HD olarak kullandığımız serverlar oldukça mükemmel dizayn edilmişlerdir. Bazı firmaların fiyatlarının pahalı olması iyi hizmet verdikleri anlamına gelmez. Şişirilmiş özellikler gösterebilirler, satın almadan önce mutlaka iptv test yapınız.

IPTV Kurulum Merkezi

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
4K Yayın nedir?
Next reading
IPTV Yasal mı?