IPTV Nedir?

iPTV televizyon hizmetleri

İPTV açılımı internet protocol television olan bir televizyon izleme platformudur. Normal televizyonlardan farklı olarak iptv de internet ortamından izlersiniz. iptv nedir sorusu özetlenecek olursa internet üzerinden televizyon izlemeye iptv denir. Gelişen teknoloji ile beraber internet hızları da doğru orantılı olarak gelişti ve internet üzerinden kesintisiz televizyon izlememize olanak sağladı. İPTV’den yararlanmak için gerekli olan tek şey internettir ve herhangi bir uyduya gerek duyulmaz. IPTV ile televizyon arasında ki fark ise; televizyon yayını aynı anda milyonlarca kişiye nakledilir lakin iptv de her kullanıcıya özel yayın hizmeti ve data yolu sağlanır.

IPTV nasıl kullanılır?

Eğer hizmetten faydalanmak istiyorsanız öncelikle bir internete ihtiyacınız olacaktır, internet hizmetinizin hızı 8mb ve üzeri olması önerilir. Yavaş internet hızlarında donmalar yaşayabilirsiniz. İPTV donma sorunu çözümü isimli makalemizi okuyabilirsiniz. İhtiyacınız olan bir diğer şey ise internetinizi televizyona aktarmaktır. İnternet bağlantınızı televizyona aktarmak içinse İPTV Box denilen ismi verilen iPTV kutusuna ihtiyacınız olacaktır ve internet üzerinden bu kutuları 100 – 600 TL arasında temin edebilirsiniz yada size iptv hizmeti veren firma tarafından ücretsiz şekilde alabilirsiniz.

IPTV izlemek için internet hızı

Öncelikle sağlıklı bir internetinizin olması gereklidir eğer sürekli kesilen ve yavaş bağlantılı bir internet sahibiyseniz iptv sizlere göre değil diyebiliriz. İnternet sağlayıcınızı arayarak yavaşlığını dile getirmeniz halinde sizlere destek olacaktır. İptv izlemek için önerilen internet hızı 8mb ve üzeridir. Aynı zamanda wi-fi üzerinden izlemeniz önerilmez yüksek veri transferi sağlayan kablolar ile izlemeniz kesintisiz iptv izlemenize olanak sağlar. Eğer sadece standart kalitede yayın izlemek istiyorsanız 4mbit’lik bir internet hızı yeterli olacaktır. 4K gibi yüksek kalitelerde ise 24mbit ve üzeri önerilmektedir.

IPTV ücretli mi?

Evet iptv hizmeti ücretlidir ve tarifeye göre değişiklik göstermektedir örnek verecek olursak iptv türkiye paketleri 100 ile 200 TL arasında değişiklik gösterir. Fiyatlar değişiklik gösterebilir iptv server (altyapı) kalitesine göre de fiyat farkları olabilir. Aynı içerikte ki iki paket arasında ciddi fiyat farkları olabilir lakin izleme kaliteniz ve donma sorunları gibi birçok sorunla karşılaşabilirsiniz.

Bilgi

Comments

 • iptv'de neler var? | IPTV SERVER HD - Cloud IPTV Server Sağlayıcısı ,

  […] içerik olarak fazla bilginiz yoksa ve temel olarak iptv’nin ne olduğunu bilmiyorsanız iptv nedir isimli yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ederiz. Genel olarak iptv iki farklı paket […]

 • iPtv nin bilgileri ve önerileri | Full İndir ,

  […] Eğer teknik konuları ve diğer ayrıntıları hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız iptv nedir isimli kaynağa göz atmanızı öneririz. Eğer sorunları çözmeniz konusunda daha fazla yardım […]

 • Leave a Comment

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Previous reading
  IPTV satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?
  Next reading
  iptv donma sorunu çözümü
  MaxiNet dünyasındaki yeniliklerden haberdar olmak için "İzin Ver"
  Kampanya haberlerinin size bildirim olarak gönderilmesi için iptvserverhd.net'e izin verin.