IPTV satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?

iptv hizmetleri

Internet protocol television kelimesinin kısaltması olan iptv artık oldukça popülerdir. IPTV hakkında daha fazla bilgi almak için iptv nedir isimli makalemize göz atabilirsiniz. Her internet kullanıcısı deneyimlemek için can atıyor ve fırsatlarından yararlanıyor. Lakin bazı sorunlarla karşılaşabiliyor bunları açıklamak gerekirse; artan talep yeni firmaları oluşturdu bu oluşan firmaların hepsi kaliteli hizmet sağlayamıyor. Yanlış firma tercih edilmesi sonucunda doğal olarak iptv’ye karşı ön yargı oluşuyor. Eğer doğru iptv server kullanılırsa herhangi bir sorun olmayacaktır lakin bunun yanında iptv satın alırken dikkat edilmesi gereken birçok şey vardır.

Sunucu Altyapısı

Satın almış olduğunuz iptv’nin alt yapısı hakkında bilgi sahibi olunuz ve satın almadan önce mutlaka iptv test yayını isteyiniz. Eğer sağlam ve kaliteli sunucu kullanıyorlarsa herhangi bir iptv donma sorunu olmayacaktır. Sadece donma sorunu değil aynı zamanda saniye içerisinde geçen kare gibi ince ayrıntılara da bakmanız gereklidir. Sadece firmanın değil kendi internet sağlayıcınızın da alt yapısının iyi olması gerekmektedir. İnternet sağlayıcınız kötü olursa iptv server’ı ne kadar iyi olursa olsun verimli sonuç alamazsınız.

Çözünürlük

Size iptv hizmeti veren firmanın tüm çözünürlükleri desteklediğinden emin olunuz eğer yüksek inçe sahip televizyonlarınız varsa full hd izleyemezsiniz. Server’ı kötü olan firmalar kendilerinin yayın akışlarını hızlı göstermek için düşük çözünürlüklü hizmetler sağlamaktadır ve müşterilerini aldatmaktadır. Yüksek çözünürlükte kaliteli ve hızlı sonuçlar alınıyorsa firma tercih edilebilir.

Paket seçimi

Burası firmadan çok sizinle alakalıdır eğer izlemek istediğiniz kanalları bilmiyor yada kafama göre diyorsanız ileride pişman olabilirsiniz. Türkiye paketleri ile Avrupa paketleri arasında farklılıklar olabilmektedir. Siz kendinize uygun kanalları biliniz ve yabancı bir kanal için iptv avrupa paketleri içerisinde kanalınızın olup olmadığını kontrol ediniz. Firmanın paketleri içerisinde tüm kanallar olup olmadığını diğer firmalarla kıyaslayabilirsiniz.

Teknik destek

Hizmet satın almış olduğunuz firmanın teknik desteğinin iyi olması oldukça önemlidir. Size hızlı çözümler sunabilen teknik destek ekiplerinin olması her zaman yararınıza olacaktır. Hem internet üzerinden hemde telefon üzerinden teknik destek sunabilen firmaları tercih ediniz. Karşılaştığınız sorunlar yayınsız kalmamak için satın almadan önce müşteri temsilcisine tüm sorularınızı sorun.

Bilgi

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous reading
IPTV Yasal mı?
Next reading
IPTV Nedir?